| Range of product | TeSys Deca |
|---|---|
| Product or component type | Contactor |
| Device short name | LC1D |
| Contactor application | Resistive load Motor control |
| Utilisation category | AC-4 AC-1 AC-3 AC-3e |
| Poles description | 3P |
| [Ue] rated operational voltage | Power circuit: <= 690 V AC 25…400 Hz Power circuit: <= 300 V DC |
| [Ie] rated operational current | 9 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-3 for power circuit 25 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-1 for power circuit 9 A (at <60 °C) at <= 440 V AC AC-3e for power circuit |
| [Uc] control circuit voltage | 230 V AC 50/60 Hz |
Schneider – LC1D09P7 – Contactor, TeSys Deca, 3P(3NO), AC-3/AC-3e, <=440V, 9A, 230V AC 50/60Hz coil, screw clamp terminals
Rp217.038
Close
Price Summary
- Rp217.038
- Rp217.038
- Rp217.038
Out of Stock
Description
Additional information
| Weight | 1000 g |
|---|
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.













There are no reviews yet.